AYDIN BİLİNÇ AKADEMİ

MAKER VE ROBOTİK KODLAMA EĞİTMEN EĞİTİMİ

MAKER VE ROBOTİK KODLAMA EĞİTMEN EĞİTİMİ

Eğitime Kimler Katılmalı?

Bu eğitime her branştan öğretmen veya Maker ve Robotik Kodlama eğitimi vermek isteyen herkes katılabilir.
Eğitim için teknik bilgiye sahip olmanız veya öğretmen olmanız gerekmemektedir. Bu eğitimden amacımız her öğretmenin maker ve Robotik hareketi içinde bir şeyler üretebileceğini, okullarında maker ve robotik hareketini başlatabileceğini ve öğrencilerine yarışmalarda rehberlik yapmasını sağlamaktır.

1.GÜN

Maker ve Robotik Kodlama  Hareketi hakkında bilgi verilecektir. Bir Maker ve Robotik Kodlama Öğretmeni olarak donanımlarımızı nasıl arttırırız? Düşük bütçelerle sınıflarımızı nasıl Maker Hareketine adapte ederiz? Gibi soruların cevaplarını arayacağız. İlk gün üretiyoruz. Rüzgar enerjisiyle hareket eden araç tasarlıyoruz. En hızlı ve en iyi tasarıma sahip eseri ödüllendiriyoruz.

Temel elektronik alt yapısına sahip olmayan katılımcılar için verilmesi gereken temel elektronik ile ilgili zorunlu bilgiler yer alacaktır. Basit olarak öğrencilerinize temel elektronik bilgisini nasıl aktaracağınız hakkında bilgiler verilecektir.

Daha sonra temel elektronik bilgisi verilecek ve arduino kart tanıtımı yapılacaktır. arduino kartın, arduino uno tanıtımı yapılacaktır. Arduino donanımları hakkında bilgiler verilecektir. Breadboard kullanımı gösterilip, LED uygulaması yapılacaktır.

2.GÜN

Arduino programlama bilgisi olmayan katılımcılar için verilmesi gereken temel Arduino programlama ve temel elektronik ekipmanlarının kullanımına giriş, elektronik ekipmanlarla proje oluşturma konularına değinilecektir.

Katılımcılar Arduino kart pin çıkışlarının – kullanım amaçlarını öğrenir. Sensörler ve ek elemanların Arduino’ya nasıl bağlandığını öğrenir

Örnek Uygulamalar

  • Led Işığını Yakma Devresi
  • Ldr Sensörü İle Karanlıkta Led Yakma
  • Potansiyometre İle 3 Led’i Farklı Şekilde Yakma
  • Potansiyometre İle Step Motor Uygulaması
  • Buzzer Uygulaması
  • Yakın Ve Uzaklık Sensor Uygulaması
  • Lcd Ekran Yazı yazdırma Uygulaması

Deney tahtası (Breadboar) Kullanımı, Potansiyometre Kullanımı, Ultrasonik sensör nasıl bağlanır?, LCD Bağlantısı, RC Servo Motor Bilgisi ve Bağlantısı, ,   LDR sensörü,  buton ve anahtar kullanımı

3D printerların çalışma mantığını açıklayıp. 3d tasarım yapılabilecek tasarımların simülasyonları hakkında bilgi verilecek ve örnek tasarımlar yapılacaktır. Öğrenilen simülasyon programlarını deneyimlemek için  konu ve tasarım yarışması yapılacaktır.

Eğitim Tarihi: 11-12 MAYIS 2019 

Eğitim Saatleri   :                                    Katılım Ücreti     : 450 TL         ADÜ Öğrencilerine Özel Sadece 290 TL 
Cumartesi   :        13:30 – 20:30               Malzeme Ücreti  : 250 TL
Pazar           :        09:00 –  17:00               Eğitmen               : İnanç ÜNAL

İletişim Bilgileri: 0507 856 24 05 – 0506 315 01 24

Not: Arduino Malzeme Seti Almak isteğe bağlıdır. Malzeme alacaklar daha önceden kesin alacaklarına dair bilgi ve ücretini vermeleri gerekmektedir.

Eğitim esnasında aldığınız malzemelerle çalışabilir. Ya da grup halinde çalışma için verilecek olan setleri kullanabilirsiniz.

Her kursiyerin yanında bilgisayar getirmesi gerekmektedir. Robotik Kodlama ve tasarımlar için bilgisayar gerekmektedir.

Eğitim Yeri: Aydın Bilinç Akademi – Mimar Sinan Mahallesi Düş Evleri 2433 Sokak Efeler / Aydın

Eğitim Ön Başvurusu için http://aydinbilincakademi.com/maker-ve-robotik-egitim-egitimi-on-kayit/

 Eğitim Yeri Google Haritalar: https://goo.gl/maps/NevX6jptyn92